320926465
 

Styl loftowy we wnętrzach – to warto wiedzieć

Ostatnimi czasy, coraz częściej możemy spotkać się z określeniem loft style. Wyżej wspomniane odnosi się do wnętrz, których aranżacja opiera się na minimalizmie, otwartych przestrzeniach i zastosowaniu w nich surowych materiałów takich jak beton, cegła czy metal. Niegdyś lofty były popularne głównie wśród artystów, którzy użytkowali je jako swoje pracownie. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie swojego domu czy mieszkania właśnie w stylu loftowym.


Ściany w lofcie – czym powinny się charakteryzować?


Aranżację wnętrza w stylu loftowym powinno zacząć się od ścian. W związku z tym, że jest to styl, który hołduje przestronnym pomieszczeniom, dobrym rozwiązaniem byłoby pozbyć się kilku zbędnych ścianek działowych. Zanim jednak przejdziemy do ich usuwania, skonsultujmy ze specjalistami, które z wyżej wspomnianych są nośne, a których z powodzeniem można się pozbyć. Następną ważną kwestią jest zastosowanie we wnętrzu kolejne

go ze znaków rozpoznawczych loftów, a mianowicie ściany z cegły. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku podjęcia decyzji o tym, że takowa znajdzie się w pomieszczeniu ważnym jest, aby pozostałe ściany prezentowały się w odcieniach bieli, co pozwoli uniknąć aranżacyjnego chaosu. Podstawową zasadą, która powinna przyświecać podczas aranżowania pomieszczenia w stylu loftowym jest minimalizm.


Jak wyposażyć wnętrze w stylu loftowym?


Przechodząc do wyposażenia wnętrza w stylu loftowym należy pamiętać o wyborze prostych mebli, najlepiej tych wykonanych z drewna i metalu. W związku z tym, że styl loftowy odznacza się prostotą, nie ma w nim miejsca na zdobione elementy. Na rynku dostępne są meble dedykowane wyżej wspomnianemu, co stanowi spore ułatwienie dla osób, które nie do końca wiedzą jakie elementy wyposażenia wnętrz sprawdzą się w tym wypadku najlepiej. Należy pamiętać o tym, że wsparciem może okazać się dekorator wnętrz Warszawa, który pomoże nam w odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni. W tego typu wnętrzach mają znaczenie również dodatki. Najlepiej sprawdzą się te, po których widać już, że nie należą do najnowszych. Ponadto, ogromną rolę odgrywa także oświetlenie. Najlepiej prezentować się będzie to w metalowej osłonce czy obudowie. W wielu loftach można spotkać się także z „gołymi” żarówkami.

Jakie zalety płyną z aranżacji wnętrza w stylu loftowym?
Sporą zaletą wnętrz w stylu loftowym jest stosunkowo niewielki nakład finansowy, jaki trzeba włożyć w ich wyposażenie. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele produktów, których koszt powala na przysłowiowe kolana. Ponadto osoby, które zdecydują się na design wnętrz pod okiem specjalisty też powinny liczyć się z niemałymi kosztami. Nie mniej jednak, poza małymi wyjątkami, styl loftowy co do zasady nie powinien pochłaniać zbyt dużej ilości pieniędzy. Kolejną zaletą wnętrz zaaranżowanych w tym, stylu jest ich przestronność i jasność. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe poruszanie się w nich. Ponadto, ze względu na duży dopływ światła, samopoczucie w tego typu wnętrzach jest po prostu lepsze. Wnętrza zaaranżowane w stylu loftowym są łatwiejsze do posprzątania, a wszystko przez wzgląd na minimum elementów wyposażenia wnętrz, jakie się w nich znajdują. Ponadto nie są one w żadnym stopniu przytłaczające, a wszystko przez wzgląd na niewielką ilość przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach. W związku z powyższym śmiało można powiedzieć, że styl loftowy we wnętrzach daje poczucie swobody i niewątpliwie chroni prze przytłaczającym działaniem nadmiaru, z którym można spotkać się w wielu domach czy mieszkaniach.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie