320926465
 

Styl japoński w akwarystyce


Kompozycja layoutu według Iwagumi Aby zaprojektować piękne krajobrazy wodne, należy pamiętać o podstawowych kwestiach. W tej kolumnie twórcy Suikei wyjaśnią i zilustrują każdy punkt jako słowo kluczowe. Pogłębijmy naszą wiedzę na temat aquascapingu!

Kompozycję układu Iwagumi tworzą ułożenie skał. Ponieważ można to zrobić po prostu umieszczając kamienie, wymagany jest dobry zmysł estetyczny. Zrozumienie podstawowej struktury to pierwszy krok w aquascapingu do stworzenia dobrze wyważonej kompozycji. Spróbuj stworzyć piękny projekt aquascape zgodnie z omówionymi tutaj przykładami. Kamienie ułożone promieniście Stwórz naturalnie wyglądającą kompozycję, przechylając kamienie Umieść kamienie tak, jakbyś rysował linie promieniste od wybranego punktu. Kompozycja będzie wyglądać bardziej naturalnie, obracając kamienie we wszystkich kierunkach. Stwórz aranżację z różnych rozmiarów kamieni, aby nadać jej rytm i poczucie ciągłości, jednocześnie nie będąc zbyt monotonną.Styl Sanzon Iwagumi Oyaishi określa kierunek układu Jest to styl układu Iwagumi, który składa się z zestawu 3 podstawowych skał; kamień główny (Oyaishi), kamień wtórny (Fukuishi) i kamień trzeciorzędny (Soeishi). Wybór Oyaishi jest szczególnie ważny, ponieważ determinuje kierunek układu. Oyaishi umieszcza się pod kątem, aby dać wrażenie przepływu wody i siły, a następnie decyduje o wielkości i położeniu innych kamieni. Zaplanuj grupę II i III w zależności od wielkości zbiornika. Pagórkowaty styl Wyobrażam sobie pod nim ciągłe złoże skalne Wysokość warstwy gleby i układ skał mają na celu wyrażenie rozległego krajobrazu. Przecinając linie gleby biegnące z obu stron, kompozycja sprawia wrażenie, jakby aquascape wnikał głębiej w tył zbiornika. Dodaje się poczucia głębi i podkreśla naturalne wrażenie, używając skał o prostych teksturach i układając skały, pamiętając o ciągłym podziemnym podłożu skalnym.


Pagórkowaty styl Wyobrażam sobie pod nim ciągłe złoże skalne Wysokość warstwy gleby i układ skał mają na celu wyrażenie rozległego krajobrazu. Przecinając linie gleby biegnące z obu stron, kompozycja sprawia wrażenie, jakby aquascape wnikał głębiej w tył zbiornika. Dodaje się poczucia głębi i podkreśla naturalne wrażenie, używając skał o prostych teksturach i układając skały, pamiętając o ciągłym podziemnym podłożu skalnym.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie