320926465
 

Kącik do pracy w domu

Okoliczności wymuszają dziś na nas zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń lub nawet przeorganizowanie własnej pracy. Dom, który do tej pory był przede wszystkim miejscem relaksu, spotkań rodzinnych i wypoczynku, teraz nierzadko jest także biurem, w którym musimy realizować obowiązki zawodowe. Dla niektórych jest to całkowita nowość, dlatego może warto zwrócić uwagę, że przestrzeń wokół nas znacząco wpływa na koncentrację, efektywność, a nawet wspomaga naszą kreatywność. Jak ją więc urządzić?


Własny gabinet do pracy czy aranżacja salonu?

Rzadko mamy możliwość przeznaczenia jednego pokoju w mieszkaniu czy domu na własne home office. Ci, którzy są takimi szczęściarzami mogą liczyć na większy spokój, odosobnienie podczas pracy i możliwość zaaranżowania wnętrza zgodnie z własnymi potrzebami. Centralnym meblem w domowym biurze będzie oczywiście biurko i krzesło. Gdy musimy umiejscowić je w salonie, to dobrze, aby wkomponowało się w wystrój. Mamy tu do wyboru minimalistyczny, bardzo prosty w swej konstrukcji mebel lub sekretarzyk, stylowy i ekstrawagancki. W sytuacji, gdy brak nam wystarczającej ilości miejsca, zdecydujmy się zakupić biurko składane, które będziemy używać tylko w razie potrzeby. To ważne, szczególnie w przypadku mieszkań w bloku, kiedy salon wieczorami staje się strefą komfortu dla całej rodziny, a w godzinach przedpołudniowych przejmuje zadanie biura. Wówczas nawet krzesło nie musi mieć iście biurowego charakteru. Drewniane z wygodnym siedziskiem nie będzie się odznaczać pośród typowo salonowych mebli. Swoistą deską ratunku może być też przedzielenie przestrzeni salonu od strefy biurowej wymyślną i oryginalną ścianką działową lub regałem na książki.


Praktyczne home office

Poza doborem mebli, które muszą być ergonomiczne, mobilne, a zarazem wygodne i stylowe, koniecznie trzeba odpowiednio wybrać określoną strefę do pracy. Stawiamy więc na miejsca najlepiej oświetlone, usytuowane przy oknie. Konieczny będzie tu też dostęp do gniazdek elektrycznych, aby bez problemu podłączyć lampkę czy laptopa. I tu zwracamy uwagę na oświetlenie, które jest podstawą efektywnej i komfortowej pracy przy biurku. Warto się pokusić o kilka różnych źródeł światła, jakie zapewniają nam zarówno oświetlenie punktowe, jak i rozproszone. Miejsce do pracy w salonie wymusza nas nas także dostęp do wielu schowków, a także do półek czy szafek gromadzących np. segregatory z dokumentami. Szukajmy zatem biurek, nie tylko będących zalewie samym blatem, ale takich, które oferują nam też szuflady. Dobrym i prostym w realizacji pomysłem będzie zamocowanie półki na ścianie. Nie zajmie dużo miejsca i łatwo ją dopasować do stylu pomieszczenia, a pozwoli na umieszczenie książek czy teczek. Nie polecamy zaś tworzenia strefy home office w sypialni, ponieważ zakłóca to przestrzeń przeznaczoną wyłącznie na regenerację i sen. Trudniej będzie się nam wówczas skupić w miejscu, które kojarzy ze snem i błogim relaksem.W ciepłe dni natomiast można przenieść biuro na taras lub balkon:)2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie