320926465
 

Jesienne kolory w inspiracji wnętrz

Jesienne kolory w inspiracji wnętrz

Jesień jest wyjątkowo intensywnie nasyconą porą roku, jeśli chodzi o jej barwy. To cały wachlarz odcieni złotego, brązowego, żółtego czy wariacje na temat czerwieni. Można spróbować zainspirować się tymi barwami. Zaprosić jesień do naszego domu, aby poczuć całą jej moc. Potrafi bowiem być niezwykle uroczą porą roku, ponieważ jej cechą charakterystyczną jest zmiana. Przechodzi ona szereg przeistoczeń, modyfikuje barwy, a szczególnie ich intensywność, dlatego właśnie możemy sobie pozwolić na tak wielką grę kolorów, ich odcieni zyskujących nową jakość pod wpływem światła.


Zbuduj wnętrze od podstawSam kolor potrafi zdziałać naprawdę wiele. Kształtuje wnętrze i buduje jego atmosferę. Tej jesieni modne jest aranżowanie przestrzeni odcieniami złotego, pomarańczowego, miodowego, a także barw ziemi. Chcąc stworzyć całkowicie nowe jesienne aranżacje od podstaw, warto zacząć od ścian. Tu królować będą imitacje kamieni, szare, lecz ożywione złotym dekorem w postaci np. naturalnych spękań. Nie zabraknie też zwyczajnych farb w ziemistych odsłonach.

Jasne i ciepłe kolory ziemi idealnie wkomponują się w rustykalne wnętrza. W takich salonach mieszkańcy z przyjemnością zanurzą się w wielostronicowej powieści, ogrzewając dłonie gorącą herbatą z imbirem. Brązowe lub złote kanapy z ciepłego materiału, to już odważne propozycje jesiennych zmian, które pozostaną z nami nieco dłużej. Będą mogły jednak bez wstydu powitać stojącą w kolejce zimę.Postaw na dodatki


Jesień, będąca czasem relaksu, zadumy, celebracji długich wieczorów i medytacji, a także ciepłej atmosfery w gronie najbliższych, może nadać kierunek naszym myślom, wpływać na nasz nastrój. Decydując się na wybór odpowiednich dekoracji, tworzymy niezwykle jesienną scenerię. Przede wszystkim robimy to operując tekstyliami. Wystarczy tu choćby pled niedbale położony na wezgłowiu łóżka czy wszelkie tkaniny w kolorze musztardowym. Bardzo łatwo jest zmienić zasłony, a za ich pomocą niezwykle istotnie modyfikujemy odbiór salonu czy sypialni.

Nie można nam zapomnieć o drobnych szczegółach, jak palące się świeczki w świecznikach z dodatkiem jarzębiny. Uroku i zapachu jesieni doda również wiklinowy kosz pełen jabłek o intensywnym aromacie. Wrzosowe, beżowe, a nawet złote poszewki podkreślą jesienny charakter wnętrz, a dzbanek ze złotą lamówką, w którym umieścimy to, co akurat rośnie w jesiennym ogrodzie, stanie się dosłownym odniesieniem do motywu, jaki nas prowadzi.

Spójna kompozycja

Jesienna kompozycja barw urządzona za pomocą przedmiotów, mebli, tkanin czy licznych akcesoriów musi być spójna. Przechodząc od szczegółu do ogółu tworzymy całą przestrzeń, najpierw salon, sypialnię a wreszcie całość. Nierzadko trudno wykonać to samodzielnie, dlatego przyda się tu na pewno umiejętne planowanie całej przestrzeni. Wszystko zaczyna się od wizji, która bywa tylko ogólnym przebłyskiem inspiracji, a później musi zostać bardzo szczegółowo zrealizowana. Tego roku zaprosić jesień w nasze progi, to otulić się wielokolorowym pledem w odcieniach złotego, brązu, ziemistych barw i poczuć jak delikatnie drapie nas w szyję.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie