320926465
 

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak zaaranżować przytulny i oryginalny pokój dziecięcy? Inspiracje można czerpać z otoczenia, gazet branżowych czy z Internetu. Dobrze jest też podpatrzeć kilka pomysłów podczas odwiedzin rodziny czy znajomych, ale można również zapytać o radę profesjonalistów. Oni będą wiedzieć jak wybrać dodatki, zestawić ze sobą kolory i wreszcie, jakie są aktualne trendy w urządzaniu wnętrz dla dzieci czy młodzieży.

Pokój dziecięcy – jak pomalować?Jak zawsze, doradzamy trzymać się spójnej kompozycji, obranego planu. Dlatego w pierwszej fazie projektowania musimy stworzyć wizję, którą krok po kroku będziemy później realizować. Od czego więc startujemy? Na pewno od kolorów. Generalnie przyjęło się, że pokój dla dziewczynki powinien mieć różowe bądź żółte kolory ścian, a pokój dla chłopca odcienie niebieskiego czy zieleni. Powoli odchodzimy jednak od tej formy na rzecz spontanicznego barwnego kolażu bez ograniczeń. Stawiając na pokój dziecięcy w stylu skandynawskim, decydujemy się na łagodne, pastelowe kolory, jak niebieski, żółć, szary czy beże. Dobrze jest też złamać nieco spokojność i umiar barwny poprzez nadanie mocnego kolorystycznego akcentu, czyli wykorzystanie ciemnego motywu jak np. granat, brąz lub mięta wyostrzone wyłącznie na jednej ścianie. Można posłużyć się tu także pasem wzorzystej tapety lub innych ozdobników. Na tle łagodnych pasteli zyska funkcję gustownej i rzucającej się w oczy dekoracji, ale nie zdominuje oraz nie przytłoczy całej przestrzeni. Sprawdzi się tu na pewno tapeta w paski czy unikalna tapeta w grochy. Pokój dziecięcy zyska w ten sposób naprawdę wiele uroku.
Uciekamy od chaosu

Planując meblowanie, niektórzy decydują się wykorzystać program do aranżacji wnętrza. Pokój dla dziecka z pewnością uniknie wówczas chaosu, który wkrada się, kiedy przestajemy panować nad ilością przedmiotów, zabawek czy ozdobników. Mały pokój dziecięcy w bloku musi być starannie zaprojektowany, ponieważ zwyczajnie straci swoją funkcjonalność. Podobnie pokój dziecięcy na poddaszu. Dlatego polecamy styl minimalistyczny, a więc zasadę maksymalnie ograniczonego wykorzystania przedmiotów. Pamiętajmy, że nie ma to odniesienia wyłącznie do przestrzeni, ale wpływa na kształtowanie w dziecku poczucia estetyki, harmonii, a nawet uczy swoistego dystansu do świata materialnego, oszczędzania zasobów planety. Warto przy okazji odpowiedzieć sobie na pytanie, jak optycznie powiększyć pokój dziecięcy? Na pewno poprzez skorzystanie z naturalnych, jasnych kolorów i oszczędnych w formie dekoracji.Jak umeblować pokój dziecka?

Bywa, że decydujemy się na meble do zabudowy. Pokój dziecięcy jest wtedy bardziej funkcjonalny i zyskujemy każdy fragment przestrzeni. Konieczny jest zakup podstawowych mebli, które odznaczają się prostotą formy, ale nie zapominajmy, że nasze małe pociechy lubią zabawne postacie, chcą otaczać się zabawkami, uwielbiają bajkowe wnętrza. Pokój dziecięcy w dinozaury z pewnością je ucieszy, a jeśli nie przepadają za tą tematyką, to pokuśmy się o fantazyjne meble, jak np. drewniany fotel w kształcie słonia, łóżko podróżnika czy wiklinowy kufer poszukiwacza skarbów. Niech meble i przedmioty inspirują ich do zabawy, kreatywnego wykorzystywania czasu w swoim małym domowym królestwie.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie